En İyi Rotovatör Hangisi ?

En iyi rotovatör hangisi, sorusu çok merak edilen sorulardandır. Kısaca söylemek gerekirse en iyi rotovatör; tarla tipi olarak adlandırılan C tipi bıçaklı rotovatörlerdir. Traktörden şaft aracılığıyla aldığı hareketi makine üzerinde bulunan sabit güçlü bir şanzımana iletir. Makinanın yan tarafında bulunan üçlü dişli aktarma sistemine aktarılan hareket sayesinde, bıçakların bağlı olduğu mil’e hareket sağlanmış olur. Tarla tipi C bıçaklı sabit rotovatörlere opsiyonel olarak takılan patlatma ayakları sayesinde daha önce hiç işlenmemiş arazi şartlarında bile en yüksek performansı sağlayabilmektedir.

Mnvagro tarla tipi sabit rotovatörler üç nokta askı sistemi ile traktöre şaft aracılığıyla takılır. Kuyruk milinden alınan hareketi dişli aktarma sistemi ile bıçaklara iletir. Makinada bulunan kuvvetli sabit şanzıman  ve sağlam gövde yapısı sayesinde zorlu arazi şartlarında üstün bir çalışma performansı sağlamaktadır.

Mnvagro Toprak İşleme Rotovatörleri uygun fiyat  ve yüksek kalite gücüyle 1985 yılından beri sektöre hizmet vermektedir. Rotovatör ile toprak işleme, tarımsal üretimde çok önemli faaliyetler içerisinde yer almaktadır. Rotovatör ile toprak işlemenin önemi, toprağı olabildiği kadar ufak parçalar haline getirmek ve yabancı otları yok etmektir.

Mnvagro tarla tipi sabit rotovatörlerde opsiyonel patlatma seçeneği sayesinde zorlu arazi şartlarında toprağı havalandırarak daha yüksek bir çalışma performansı sağlamaktadır. Mnvagro rotovatörlerde yaklaşık on yıldan beri İtalyan C tipi AMA marka bıçaklar kullanılmaktadır. Bor çeliğinden üretilen rotovatör bıçakları 42 hrc ısıl işlem uygulanarak en zor arazi şartlarında bile üstün performans gösterebilmektedir. Ama marka İtalyan rotovatör bıçaklarında eğilme, bükülme ve kırılma gibi problemler yaşanmamaktadır. Rotovatör bıçağı fiyatları dolar endeksli olup kura göre değişiklikler yaşanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıklayın
Yardım ister misiniz?
CANLI DESTEK
Merhaba..
Size nasıl yardımcı olabilirim ?